Weekend w Dreźnie

1. dzień – przyjazd

2. dzień – Drezno
Drezno, nazywane Florencją Północy lub Perłą Baroku, zachwyci każdego. Miasto przyciąga niesamowitą architekturą, ciekawą historią, bogatymi zbiorami sztuki, a również licznymi imprezami, które odbywają się w plenerze, nad rzeką Łabą. Do zabytków Drezna zaliczają się m.in. kościół Frauenkirche, Zamek, w którym kryją się nieprzebrane skarby oraz Zwinger – miejsce zabaw i uczt króla Augusta Mocnego. Kto kocha piękno, pokocha Drezno.
Stare Miasto nazywane jest „Szkatułką z klejnotami”. Miasto króla Augusta II Mocnego, miłośnika przepychu, złota, diamentów i pięknych kobiet. To na jego rozkaz powstały fantastyczne budowle, które zachwycają do dziś.
Tarasy Bruhla – Balkon Europy. Promenada spacerowo-widokowa z piękną panoramą na rzekę Łabę i statki „białej żeglugi”. Widoki na Drezno z tego miejsca zapierają dech w piersiach. To właśnie tu malował Canaletto!
Zamek – rezydencja dynastii Wettynów to prawie 800 lat historii. Mocno zniszczony podczas drugiej wojny światowej i odbudowany kryje w sobie przebogaty skarbiec władców Saksonii. Nowe Zielone Sklepienie, komnata turecka, apartamenty królewskie, gabinet numizmatyczny – to jedne z najbogatszych zbiorów europejskich z bezcenną biżuterią Sasów, która zawsze zachwyca i pokazuje potęgę dawnych władców.
Katedra – największy katolicki kościół Saksonii, nazywana Katedrą Dworską. W środku znajduje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju porcelanowy ołtarz! Frauenkirche – kościół Maryi Panny – najważniejszy symbol Drezna. Największe puzzle świata – tak określono niesamowity trud i misterię architektów, którzy przy odbudowie kościoła użyli tysięcy kawałków oryginalnej części budowli.
Zwinger – zespół pałacowy, który jest symbolem przepychu i doskonałości. Najznakomitsza budowla późnego baroku, olśniewa i zachwyca swoimi zdobieniami. Obecnie mieści fantastyczną galerię malarstwa oraz drogocenne zbiory porcelany. Tu zobaczyć można Madonnę Sykstyńską Rafaela i najsłynniejsze aniołki świata.
Opera Sempera została zaprojektowana przez architekta Gottfrieda Sempera w stylu włoskiego neorenesansu i wzniesiona w latach 1838-1841. Dokładnie 30 lat później od rozpoczęcia budowy, budynek został strawiony przez pożar. Kolejny raz opera płonęła podczas bombardowania Drezna przez aliantów w 1944 roku. Została zburzona w 1945 roku, wiernie odrestaurowana i ponownie otwarta w 1985 r. jako scena Saksońskiej Opery Państwowej i orkiestry symfonicznej Staatskapelle Dresden.

3. dzień – wyjazd