Weekend w Gdańsku

1. dzień – przyjazd

2. dzień – Trójmiasto
Ze swoją 1000-letnią historią Gdańsk jest idealnym miejscem na wycieczkę!
Spacer śladami historycznego miasta odbywa się w czarującej hanzeatyckiej atmosferze. Trakt Królewski, gotycki Kościół Mariacki, Długi Targ – jeden z najdłuższych rynków w Europie, kamienice z renesansowymi fasadami, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna
Przejazd do Sopotu, po drodze krótkie zwiedzanie Katedry w Oliwie, połączone z koncertem organowym. Spacer po najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim – Molo w Sopocie ma ponad 0,5 km długości i jest jedną z największych atrakcji miasta.
Dalej do Gdyni, zwiedzanie portowego miasta, możliwość zwiedzania statku-muzeum Dar Pomorza lub ORP Błyskawica.

3. dzień – wycieczka do Zamku Krzyżackiego w Malborku albo zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny światowej.
Zamek w Malborku – dawna rezydencja wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. W krajobrazie miasta dominuje monumentalna twierdza z podzamczem, zamkiem centralnym i warownią. Z daleka roztacza się wspaniały widok na dawną siedzibę zakonu Krzyżackiego, ale dopiero podczas zwiedzania można poczuć jego prawdziwą wielkość.
Europejskie Centrum Solidarności to miejsce, które w fascynujący sposób opowiada o zwycięskiej rewolucji solidarności i o tym, jak zmieniła się dzięki niej Polska, Europa i świat. Tutaj można zobaczyć prawie 1800 obiektów związanych ze strajkiem w sierpniu ’80.
Muzeum II Wojny Światowej – w tej jednej z największych przestrzeni wystawienniczych w Europie przy pomocy artefaktów, ale także przy wsparciu nowoczesnej technologii prezentowana jest historia ludności cywilnej w czasie II wojny światowej, a także wyjątkowość „polskiego doświadczenia” na tle innych narodów.

4. dzień – wyjazd